id = "FBMainForm_1102009" action="/sport.html" method = "post" onsubmit = "return false" >
Sport New Entry  Search

« Previous 1 of 317 Next »

Челси продължава победната си серия
by newswriter on

Челси спечели 20-та си победа от 26 мача през сезона във Висшата лига. Воденият от Антонио Конте отбор се наложи с 3:1 над Суонзи.

Головете вкараха четирима испанци - Франсеск Фабрегас, Педро и Диего Коща за лондончани и Фернандо Йоренте за гостите.

Въпреки че имаха превъзходство, сините трябваше да чакат до 72-ата минута, за да си върнат преднината за 2:1 с гол на Педро. В 84-ата Коща успокои феновете на "Стамфорд бридж" и подсигури десетата поредна домакинска победа във Висшата лига.

Челси е начело във временното класиране с 63 точки и води с 11 пред "Манчестър Сити", който е с мач по-малко.

Домакините очаквано имаха превъзходство и водеха играта. "Суонзи" успя да изравни с единствения си точен удар преди почивката, а през втората част гостите имаха само още един удар към вратата на съперника.

Фабрегас даде преднина на сините в 19-ата минута, когато получи от Педро пред вратата, овладя и стреля точно. В добавеното време на първото полувреме Сигурдсон центрира от фаул и Йоренте с глава изравни.

Натискът на "Челси" даде резултат в 72-ата минута. Тогава Педро пое, напредна централно пред вратата и със силен удар от разстояние прати топката в долния десен ъгъл за 2:1. Еден Азар напредна от ляво до аутлинията в 84-ата и пусна пред вратата, където Коща засече.

В другите мачове в събота Кристъл Палас победи Мидълзбъръ с 1:0, Евертън се наложи над Съндърланд с 2:0, Хъл и Бърнли завършиха наравно 1:1, докато Уест Бром спечели с 2:1 срещу Борнмът.

[ ] Comments     Permalink     Add Comment

Голов трилър в Манчестър

Манчестър Сити и Монако изиграха един от най-зрелищните и емоционални мачове в историята на Шампионската лига.

Драмата в първия осминафинален двубой включваше осем гола, 10 жълти картона, спасена дузпа и още няколко спорни отсъждания на главния съдия.

В крайна сметка, след два пълни обрата, домакините спечелиха с 5:3 и си осигуриха ценен аванс преди реванша във Франция на 15 март. Срещата на "Етихад" постави и нов рекорд по резултатност в първи двубой от елиминационен сблъсък в историята на лигата.

Тимът на Хосеп Гуардиола постигна шеста победа в последните си седем мача от всички турнири и вече няма поражение в 10 поредни домакински двубоя от Шампионската лига.

От своя страна Монако допусна едва шестата си загуба в 42 мача за сезона и първа в 13 срещи от 18 декември насам.

За да се класират за 1/4-финалите, на реванша "монегаските" се нуждаят от победа с поне два гола разлика при следните резултати - 2:0, 3:1, 4:2. Тогава те ще имат предимство, заради трите попадения, които отбелязаха на "Етихад".

Линкълн Сити влезе в историята

За пръв път от 103 години насам аматьорски отбор достигна до четвъртфиналите за Купата на Англия.

Петодивизионният Линкълн Сити продължи сензационни си поход в най-стария футболен турнир в света, след като победи заемащия 12-то място във Висшата лига Бърнли с 1:0 като гост.

В герой за Линкълн се превърна централният защитник Шон Раджет. 23-годишният бранител увенча добрата си игра през целия мач с точен изстрел с глава в 89-ата минута на двубоя.

Това е едва четвъртата домакинска загуба на Бърнли през този сезон. Във Висшата лига тимът на Шон Дайх загуби вкъщи само от Манчестър Сити, Арсенал и Суонзи и имаше 11 победи и две равенства в 16-те си досегашни срещи на "Търф моор" във всички турнири.

Линкълн, който е лидер в Националната лига и е устремен към промоция в професионалния футбол, достига финалната осмица на ФА Куп за пръв път в своята история.

Ман Ю с класика срещу Сент Етиен

Манчестър Юнайтед постигна класически резултат 3:0 над Сент Етиен в първи 1/16-финал между двата тима на „Олд Трафорд”. И трите гола за „червените дяволи” бяха отбелязани от Златан Ибрахимович.

Юнайтед откри в 15-ата минута след изпълнение на Златан Ибрахимович от пряк свободен удар и рикошет в стената топката с много късмет влезе в мрежата на Руфие.

Малко по-късно гостите имаха претенции за нарушение на Дейли Блинд в наказателното, но съдията не отсъди дузпа.

До края на първата част „зелените” опитаха да обстрелват вратата на домакините от всякаква дистанция, но така и не намериха очертанията й.

През втората част Юнайтед отново държеше контрола. На терена се появи Маркъс Рашфорд, а Жозе Моуриньо даде почивка на Хуан Мата.

Точно след пробив отляво на младока топката стигна отново до Ибрахимович, който отблизо, на гола мрежа, направи резултата 2:0.

В 87-ата минута шведът сам си спечели дузпа и вкара от бялата точка, отбелязвайки 17-ия си гол в 14 мача срещу Сент Етиен.

Реваншът между двата тима е следващата сряда, на 22-ри, тъй като Юнайтед има мач срещу Саутхямптън в неделя, 26-и във финала за Купата на лигата.

Лудогорец губи в София

"Копенхаген" нанесе тежък удар по амбициите на "Лудогорец" за нов пробив в европейските турнири, след като победи с 2:1 в първия двубой между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Абел Анисе си вкара злощастен автогол още във втората минута, а малко след почивката Юсеф Туту удвои преднината на датския шампион.

Влезлият като резерва Клаудиу Кешеру запази минимални шансове на "орлите" в реванша с попадение в 81-ата минута.

Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като в петата минута на продължението на втората част Ян Грегус получи втори жълт картон.

Арсенал със спорна победа

"Арсенал" победи с 2:0 "Хъл Сити" в среща от 25-ия кръг на Висшата лига.

Двете попадения за "артилеристите" бяха дело на Алексис Санчес.

Съдията Марк Клатънбърг си навлече недоволството и на двата отбора, но най-вече на гостите, с куп спорни отсъждания.

Алексис Санчес даде аванс на "Арсенал" в 34-та минута, но останаха сериозни съмнения, че чилийският футболист прати топката в мрежата с ръка.

В минути преди това футболистите на Арсен Венгер тотално надиграха своя противник и пропусна изгодни възможности. Френският мениджър отново изгледа срещата от трибуните заради наказанието, което изтърпява.

След подновяването на играта "Хъл" започна устремно и бе близо до изравняване. Лазар Маркович проби отдясно и намери Ниасе, който стреля отлично, но Чех се намеси.

В 53-та минута Кийрън Гибс събори Маркович, който се откъсваше сам срещу вратаря, но съдията Марк Клатънбърг вдигна само жълт картон.

"Тигрите" опитваха с центрирания да затруднят своя противник, но защитата на "Арсенал" и Петър Чех се справяха добре. От своя страна домакините залагаха на контраатака, но Йозил, Алексис и Уелбек пропуснаха.

Все пак в продължението на мача "Арсенал" стигна до втори гол. Алексис Санчес се възползва от неразчетено излизане на Якупович и центрира в наказателното поле, където, след удар с глава на Бейерин, Клукас игра с ръка. Клатенбърг отсъди дузпа и показа червен картон на играча от "Хъл". Алексис Санчес застана зад топката и вкара за крайното 2:0.

С този успех "Арсенал" се изкачи на третото място в класирането с 50 точки.

В другите мачове в събота Ман Ю победи Уотфърд с 2:0, Мидълзбъръ и Евертън завършиха наравно 0:0, Сток Сити побези Кристъл Палас с 1:0, Съндърланд загуби у дома от Саутхямптън с 0:4, а Уест Хям и Уест Бром завършиха без победител 2:2.

Бившите шампиони надиграха сегашните

Манчестър Юнайтед спечели лесно с 3:0 като гост срещу шампиона Лестър в последна среща от 24-ия кръг на английския шампионат.

"Червените дяволи" надиграха категорично своя противник и го победиха за втори път през настоящата кампания.

Развръзката в двубоя на стадион "Кинг Пауър" дойде в края на първото полувреме. В 42-та минута Крис Смолинг свали топката към Хенрик Мхитарян, който проби на скорост от центъра и със силен удар от наказателното поле преодоля вратаря Каспер Шмайхел.

Само минута след това Антонио Валенсия подаде отдясно към Златан Ибрахимович, който с удар по земя реализира втория гол в актива на гостите.

През втората част Юнайтед игра стабилно в отбрана и не позволи на "лисиците" да наложат домакински натиск. В 49-та минута Хуан Мата се разписа с удар отблизо след асистенция на Мхитарян, оформяйки класическия успех в полза на 20-кратните шампиони на Англия.

След тази победа отборът от Манчестър е на шесто място във Висшата лига и има 45 точки, като вече се намира на само точка след Ливърпул и на две точки от Арсенал.

Лестър продължава да бъде застрашен от изпадане с актива си от само 21 спечелени точки.

В другата неделна среща Манчестър Сити победи Суонзи с 2:1 и е на трето място във временното класиране на 10 точки разлика от водача Челси.

Ливърпул губи отново

Слабото представяне на Ливърпул през 2017 година продължава. Отборът от Мърсисайд загуби с 0:2 гостуването си на Хъл Сити в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Новото попълнение на "тигрите" - Алфред Н'Диайе, се превърна в герой за домакините. Той даде аванс на Хъл в 44-та минута след грешка на вратаря Симон Миньоле.

Сенегалецът Омар Ниасе, който е под наем от Евертън до края на сезона, се разписа за 2:0 шест минути преди края на редовното време след асистенция на новото попълнение Андреа Ранокия.

Ливърпул, който няма победа през новата година в мачовете си от Висшата лига, заема четвъртото място с актив от 46 точки. Хъл остава в зоната на изпадащите с 20 точки.

В другите мачове в събота Челси победи Арсенал с 3:1, Кристъл Палас загуби у дома от Съндърланд с 0:4, Евертън победи Борнмът с 6:3, Саутхямптън беше победен на своя стадион от Уест Хям с 3:1, Уотфърд надигра Бърнли с 2:1, а Уест Бром победи Стоук Сити с минималното 1:0.

Начело на таблицата е Челси с 59 точки пред Тотнъм с 48 и Арсенал с 47. Следват Ливърпул - 46, Ман Сити - също 46, Ман Ю - 42 точки.

На последните три места в зоната на изпадащите са Хъл Сити с 20 точки, Кристъл Палас с 19 и Съндърланд също с 19. Близо до тази зона са също така Лестър и Суонзи, които имат по 21 точки, както и Мидълзбъръ с 22.

Челси върви към титлата

Челси направи нова голяма крачка към титлата във Висшата лига след убедително 3:1 над Арсенал на "Стамфърд бридж".

Домакините се възползваха от положенията си през двете полувремена, а на вратата Куртоа направи решителни намеси, за да донесе ценния успех над един от преките съперници за шампионския трофей.

14 кръга преди края Челси остава убедителен лидер в класирането, докато Арсенал ще трябва да брани мястото си в топ 4.

Челси поведе в 13-та минута със спорен гол на Маркос Алонсо. След отскочила в гредата топка испанецът направи добавка с глава, но при въздушното единоборство удари в главата сънародника си Ектор Бейерин, който след това беше сменен принудително. Реферът Мартин Аткинсън прецени, че не е имало нарушение в атака и призна попадението.

До края на първата част Тибо Куртоа спаси удар на Габриел с глава и улови изстрел по земя на Йозил, за да запази преднината на "сините".

В 53-та минута Еден Азар вкара невероятен втори гол за Челси, като тръгна от центъра, избяга на Коклен, финтира Косчелни и вкара покрай Чех за 2:0.

Арсенал изглеждаше безпомощен в опитите си да се върне в мача, а в 85-та минута бившият им футболист Сеск Фабрегас ги наказа само минута, след като се беше появил в игра.

Петър Чех направи една от малкото комични грешки в кариерата си и при опит за изчистване на топката я подаде точно в краката на Фабрегас. Испанецът с лекота го прехвърли за 3:0 и не показа никаква радост при гола, въпреки прегръдките на съотборниците си.

В 91-та минута резервата за Арсенал Жиру вкара с глава почетен гол за гостите, но и при него нямаше никаква радост, защото време за обрат вече нямаше.

След успеха "сините" събраха 12 точки повече от преследвачите си Тотнъм и Арсенал, като "шпорите" могат да ги съкратят на 9, ако победят Мидълзбъръ по-късно днес.

Арсенал е трети, но само с точка повече от Манчестър Сити и Ливърпул, които са с мач по-малко.

"Вълците" отстраниха Ливърпул

"Улвърхямптън" победи като гост с 2:1 "Ливърпул" в мач от 4-ия кръг за Купата на Англия.

По този начин "вълците", които се подвизават във втора дивизия на английския футбол, изхвърлиха именития си противник от най-стария турнир в света.

Мачът започна отлично за отбора на гостите, който поведе още в 1-та минута чрез Ричард Стиърман. Последният се разписа с глава след центриране от фаул в полето на Кариус.

Противно на всички очаквания в 41-та минута "вълците" стигнаха до втори гол чрез Андреас Вайман. Австрийският нападател бе изведен сам срещу Кариус и с лекота го преодоля за 2:0.

След почивката Юрген Клоп пусна на терена Филипе Коутиньо в опит да изостри атаката на "Ливърпул".

Домакините обаче не направиха нищо запомнящо се и разчитаха единствено на разбърквания пред вратата на съперника.

Все пак в 86-та минута Дивок Ориги върна едно попадение за мърсисайдци. За повече обаче "червените" нямаха сили.

Така "Улвърхямптън" надигра "Ливърпул" на собствения му стадион "Анфийлд".

Последният път, когато "вълците" направиха това, беше през 2010 г. Двубоят тогава бе шампионатен, а поражението доведе до уволнението на менажера на "Ливърпул" - Рой Ходжсън.