id = "FBMainForm_1102009" action="/sport.html" method = "post" onsubmit = "return false" >
Sport New Entry  Search

« Previous 1 of 317 Next »

Ливърпул отново изненада себе си
by newswriter on

Пол Клемънт спечели първата си победа като мениджър на Суонзи, а "лебедите" се измъкнаха от зоната на изпадащите във Висшата лига след победа като гости с 3:2 срещу Ливърпул в мач от 22-ия кръг.

Гостите откриха резултата в 48-та минута, когато Фернандо Йоренте се възползва от разбъркване в наказателното поле на мърсисайдци след центриране от ъглов удар.

Испанецът се разписа за 2:0 само четири минути по-късно след пас на Томи Керъл и слаба намеса на Симон Миньоле, но Ливърпул изравни с голове на Роберто Фирмино в 55-та и 69-та минута, като и двата паднаха след центрирания.

Суонзи обаче нанесе решителния удар в 74-та минута, когато нова грешка в защитата на домакините изпрати топката до непокрития Гюлфи Сигурдсон, който преодоля Миньоле за крайното 3:2.

След загубата Ливърпул остава трети в генералното класиране, с равен брой точки с втория Тотнъм. Лидер е Челси със 7 точки преднина на върха, но и с мач по-малко.

Ман Ю и Ливърпул без победител

Манчестър Юнайтед и Ливърпул не излъчиха победител в дербито на 21-я кръг на Висшата лига. Мачът на "Олд Трафорд" завърши 1:1.

Гостите поведоха в 26-та минута след точно изпълнена дузпа от Джеймс Милнър. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Пол Погба.

Последва сериозен пропуск на Златан Ибрахимович, който стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Ливърпул Симон Миньоле се намеси вещо.

Няколко минути по-късно белгийският страж отново бе на висота. Мхитарян излезе сам срещу него, но не успя да го преодолее.

След почивката темпото на игра се промени, а положения не липсваха и пред двете врати. Дивок Ориги шутира опасно, но топката се отби в тялото на Фил Джоунс и излезе в корнер.

Постепенно "червените дяволи" наложиха натиск, който даде резултат в 84-та минута. Антонио Валенсия центрира към Руни, който намери Фелайни. Последният уцели страничния стълб, а при добавката Валенсия сложи топката на главата на Ибрахимович, който с помощта на горната греда направи 1:1.

Преди това Евертън разгроми Манчестър Сити с 4:0.

Във временното класиране води Челси с 52 точки пред Тотнъм с 45 и Ливърпул също с 45, но по-лоша голова разлика. Арсенал е четвърти с 44 точки, Ман Сити е пети с 42, а Ман Ю има 40 точки.

Челси запази преднината си

Маркос Алонсо отбеляза два гола, за да помогне на Челси да победи Лестър и да запази убедителната си преднина от седем точки в класирането на Висшата лига, независимо от отсъствието на Дието Коста.

"Сините" бяха без своя голмайстор след спор за неговото физическо състояние, докато в същото време се появиха съобщения, че му е предложен много изгоден договор да играе в Китай.

Сагата не засегна представянето на водачите във Висшата лига на стадион "Кинг Пауър" в Лестър, като Еден Хазард подаде прекрасна топка на Алонсо, който отбеляза първия гол още в шестата минута.

Испанецът вкара за втори път в началото на второто полувреме, когато ударът му от границата на наказателното поле се отрази в мрежата.

В 71-та минута Педро осигури класическа победа за гостите с удар с глава след центриране на Уилиян.

Лестър имаха проблеми с новата си схема на игра 3-5-2, като не успяха да отговорят ефективно на атаките на Челси.

Челси са първи в таблицата с 52 точки пред Тотнъм с 45 и Арсенал с 44. Ливърпул също има 44 точки, но по-лоша голова разлика. Ман Сити са пети с 42 точки, а на шесто място е Ман Ю с 39. На дъното на таблицата в зоната на изпадащите са Хъл с 16 точки, Съндърланд с 15 и Суонзи също с 15.

Арсенал се изкачи на трета позиция

Арсенал се наложи с 4:0 над Суонзи като гост в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Резултът откри Оливие Жиру в 37-та минута.

След това "лебедите" си отбелязоха последователно два автогола, дело на Джак Корк (54') и Кайл Ноутън (67'), а Алексис Санчес се разписа за крайното 4:0 в 73-та минута.

Това беше първи мач за новия мениджър на "лебедите" Пол Клемънт на "Либърти Стейдиъм".

Taка с актив от 44 точки Арсенал се изкачи на третото място в класирането, измествайки Манчестър Сити и Ливърпул, които са с мач по-малко.

По-рано в събота Тотнъм победи Уест Бром също с 4:0 и застана на второ място в таблицата с 45 точки.

Ман Ю постижна девета поредна победа

"Манчестър Юнайтед" постигна девета поредна победа във всички турнири, след като надигра "Хъл Сити" с 2:0 в първи полуфинален мач в турнира за Купата на лигата на Англия.

Реваншът е на 26 януари.

Макар и без нападателя си Златан Ибрахимович и халфа Майкъл Карик, "червените" дяволи" извоюваха комфортна победа, която вероятно ще им бъде достатъчна за класиране за финала в турнира.

Хуан Мата откри резултата в 56-та минута. Мхитарян свали с глава топката към Мата, който с лекота я прати в мрежата.

Пол Погба уцели греда от фаул в 73-та минута, но логичното се случи и резервата Маруан Фелайни покачи на 2:0 три минути преди края.

Въпреки успеха мениджърът на Юнайтед Жозе Мориньо не бе доволен от играта на своя отбор.

"Разочарован съм. Твърде много усложнявахме атаките, отлагахме завършващия удар и позволявахме на съперника да се прегрупира. През второто полувреме малко подобрихме играта си, но само малко", коментира Мориньо след мача.

Световното по футбол вече с 48 отбора

Световното първенство по футбол ще изправи един срещу друг 48 отбора, реши ФИФА на заседанието си в Цюрих на 10 януари (вторник).

Предложението бе на президента на международната футболна централа Джани Инфантино, който по-рано поиска увеличаване на участниците, които до момента бяха 32.

Решението влиза в сила от 2026 г., а по първоначален план отборите ще бъдат разделени в 16 групи по три тима.

От всяка група ще се класират първите два отбора, които ще участват в елиминационна фаза.

Броят на мачовете ще нарасне от 64 на 80, но евентуалните победители отново ще играят само по седем мача.

Турнирът ще се провежда в рамките на 32 дни, както досега. Това уточнение е важно, тъй като много от европейските клубове негодуваха заради и без това претъпканата програма на футболистите.

Промяната във формата е първа от Световното първенство през 1998 във Франция насам.

Джани Инфантино заяви, че иска да увеличи броя на участниците, за да разшири достъпа до този най-популярен турнир в света. Според него, това ще помогне за популяризирането на футбола в целия свят.

Наред с това се очаква значително увеличаване на приходите от турнира с над 650 милиона долара до близо 7 милиарда долара.

Арсенал измъкна точка от Борнмът

"Арсенал" успя да спечели точка срещу "Борнмът" в двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига, след като губеше с 0:3 на "Виталити Стейдиъм".

"Артилеристите" нямаха точен удар до 70-та минута на мача, но се събудиха и си тръгнаха непобедени.

Равенството обаче може да отдалечи лондончани oще от лидера "Челси", който играе в сряда с "Тотнъм" в дербито на кръга.

Срещата в Борнмът започна отлично за домакините, които само за 4 минути, между 16-та и 20-та си осигуриха аванс от два гола.

"Арсенал" опита да върне поне едно попадение до почивката, но играчите на Арсен Венгер нямаха идея как да преодолеят стража Артур Боруц.

През втората част "Борнмът" отново бе по-активен в началните минути. Постепенно гостите изравниха играта. В 58-та минута обаче грешка на Ектор Бейерин позволи на Райън Фрейзър да се измъкне и да пусне топката между краката на Петър Чех - 3:0.

В 70-та минута "Арсенал" намали изоставането с гол на Алексис Санчес. Пет минути по-късно влезлият като резерва Лукас Перес пък вкара за 2:3.

В 92-та минута на мача Жиру се превърна в герой за "Арсенал", разписвайки се с глава за крайното 3:3.

Така тимът на Арсен Венгер остава на 4-то място с актив от 41 точки - една по-малко от третия "Манчестър Сити", на три от втория "Ливърпул" и на цели 8 от водача "Челси", който играе в сряда с "Тотнъм". "Шпорите" са на 5-то място, само на две точки зад "артилеристите".

Съндърланд спря Ливърпул

Съндърланд спря победната серия от четири поредни успеха на Ливърпул във Висшата лига на Англия - 2:2 в първия кръг на 2017 г.

Домакините на два пъти догонваха с помощта на дузпи.

Първо Даниел Стъридж даде преднина на мърсисайдци още в 19-та минута. Завърналият се сред титулярите английски национал се разписа с глава, след като бе изпуснат от защитата на домакините.

Само шест минути по-късно обаче "черните котки” възстановиха равенството от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Н'Донг.

Джермейн Дефо с мощен шут не остави шансове на Миньоле за 1:1.

В 72-та минута голмайсторът Садио Мане отново изведе Ливърпул напред. В 82-ата Съндърланд спечели ценна точка след нова дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мане.

От 11-те метра Дефо отново не сбърка - 2:2.

Така "червените" събраха 44 точки - на 5 от лидера Челси, който има мач по-малко.

У дома Манчестър Сити игра един час с човек по-малко срещу хитовия напоследък тим на Бърнли, но въпреки това измъкна победа с 2:1 и има вече 42 точки, като остава на трето място.

Фернандиньо получи директен червен картон в 32-ата минута. "Гражданите" обаче нанесоха двоен удар след почивката, когато Гаел Клиши и Серхио Агуеро реализираха съответно  58-ата и 62-ата минута. Гостите върнаха едно попадение чрез Бен Мий в 70-ата, но нямаха сили за нещо повече.

В късния мач Манчестър Юнайтед спечели ценна победа с 2:0 като гост на Уест Хям.

Други резултати: Евертън - Саутхамптън 3:0 и Уест Бромич - Хъл 3:1.

Останалите срещи от кръга са на 3 и 4 януари, когато е лондонското дерби Тотнъм - Челси.

Челси изравни рекорд - 13-та поредна победа

Лидерите в класирането на Висшата лига изравниха рекорда на първенството с 13-та поредна победа в един сезон, след като преодоляха съпротивата на Сток Сити на стадиона си в Лондон.

В едно изключително интересно второ полувреме бяха отбелязани пет гола, като "сините" трябваше на два пъти да връщат преднината си в един от най-трудните си мачове за сезона.

Гари Кейхил даде преднина на Челси като отбеляза с глава малко преди почивката, но защитникът на Сток Бруно Мартинс изравни само минута след подновяването на играта през второто полувреме.

Уилиян даде отново преднина на "сините", но Питър Крауч напомни за себе си и изравни в 64-та минута, като направи Тибо Куртоа безпомощен.

Сток нямаха много време да се радват на равенството, тъй като само моменти след подновяване на играта Челси атакува и Уилиян възвърна предимството на лондонския отбор.

Пет минути преди края на срещата домакините решиха срещата, когато Диего Коста се измъкна от защитата и отбеляза четвъртото попадение.

В другите мачове, играни в събота Бърнли надигра Съндърланд с 4:1, Лестър победи Уест Хям с 1:0, Ман Ю спечели трудно срещу Мидълзбъръ с 2:1, Саутхямптън загуби у дома от Уест Бром с 1:2, а Суонзи не успя да преодолее Борнмът - 0:3. Ливърпул победи Ман Сити с 1:0 и запази разликата от 6 точки с водача Челси.

Ливърпул намали преднината на водача

Ливърпул намали преднината на лидерите във Висшата лига Челси до 6 точки и се изкачи на второто място във временното класиране с убедителна победа над Сток Сити у дома.

Гостите обаче поведоха с гол на Джон Уолтърс в 12-та минута, което още веднъж подчерта уязвимостта на Ливърпул в защита.

Домакините отговориха позитивно след обърканото начало, като Адам Лалана и Роберто Фирмино се разписаха в 34-та и 44-та минута, за да преобърнат мача още преди почивката.

Отборът на Юрген Клоп затвърди преднината си с още две попадения, което ги придвижи на точка преднина пред третия Манчестър Сити.

Двата гола за домакините бяха отбелязани най-напред от Джанели Имбула, който вкара в собствената си врата центриране на Дивок Ориги в 59-та минута. Даниел Стъридж вкара четвъртия гол за Ливърпул и своя пръв за сезона в 90-та минута.

Ливърпул ще имат за съперник Манчестър Сити на 31 декември.